Pravidla sítě Facebook.czTak jako každá sociální síť, i Facebook.com má svoje pravidla, které musí uživatelé dodržovat, jinak jim hrozí, že jejich účet bude zablokován nebo úplně zrušen. Mezi základní pravidla patří, že účet na Facebooku si mohou založit pouze osoby, které už dosáhly 13 let věku. Mladší děti mít oficiálně účet na Facebooku nemohou, nicméně běžně to obchází tak, že při úvodní registraci prostě vyplní jiné datum narození. Dalším důležitým pravidlem je, že každý člověk může mít pouze jeden osobní účet na této síti. Často se stává, že si někteří lidé založí dva nebo více samostatných profilů a pak, když na to Facebook přijde, jsou tyto účty bez náhrady smazány. Další zásadní pravidlo je, že uživatelé nesmí vkládat žádné příspěvky s nenávistným nebo vyhrožujícím obsahem nebo fotky obsahující nahotu a pornografii, rasismus atd. A celkem pochopitelně, i na Facebooku je zakázáno jakkoliv spamovat, posílat ostatním nevyžádanou reklamu apod. – i to bývá častým důvodem pro zablokování účtu, takže je potřeba i na toto myslet a dávat si na to pozor. Spousta pravidel se týká také soutěží na Facebooku, které podle pravidel musí být v samostatné aplikaci a nesmí se odehrávat přímo ve statusech (což se ovšem často nedodržuje). Při porušení kteréhokoliv pravidla může Facebook uživatelovi pozastavit některé funkce (například přidávání nových přátel) nebo zcela zablokovat účet.

Facebookové doplňky pro prohlížeč

Protože je Facebook velmi populární a používá ho velké množství lidí, existuje tak i spousta užitečných doplňků, kterými si můžeme vylepšit náš internetový prohlížeč. Např. Mozilla Firefox, který je oblíbený mimo jiné právě díky tomu, že je možné do něj nainstalovat velké množství doplňků, nabízí celou řadu těchto rozšíření právě pro Facebook. Nainstalovat si tak do svého Firefoxu můžete například Facebook Messenger, díky kterému můžete mít postranní lištu s chatem na monitoru i v momentě, kdy jste na jiné stránce nebo Facebook Toolbar – lištu s vyhledáváním a základními funkcemi Facebooku. Mezi další zajímavé doplňky patří třeba třeba tlačítko Dislike nebo Stylish, díky kterému si můžete změnit vzhled jak samotného Facebooku, tak úvodní přihlašovací stránky. Tento vzhled pak můžete snadno měnit jedním kliknutím myši, podobně jako to funguje u oblíbeného doplňku Personas pro Firefox.

V září 2008 byla spuštěná nová verze portálu Lidé.cz. Jak na facebok přihlášeníFacebook přihlášení můžete provést přes náš web.

Facebook Messenger

Facebook Messenger je oficiálním klientem pro Facebook chat a můžete si ho stáhnout nejen přímo do svého internetového prohlížeče, ale existuje také jeho verze pro mobilní telefony, a také Messenger určený pro operační systém Windows. Můžete tak komunikovat se svými přáteli na Facebooku, nebo sledovat, co se na FB děje, aniž byste museli využít stránky www.facebook.com. Facebook Messenger pro Windows si můžete stáhnout přímo z Facebooku pod odkazem https://www.facebook.com/about/messenger. Výhodou této aplikace jsou mj. nízké systémové nároky a možnost komunikace s více uživateli naráz v jednom okně pomocí záložek. Grafika Messengeru je podobná jako u webových stránek Facebooku, tj. je v modré barvě a má podobné grafické rozložení. Ovládání Facebook Messengeru je snadné a může ho používat každý, kdo má založený svůj účet na Facebooku. Jednou z novinek v této aplikaci jsou tzv. stickers, velké smajlíky, které klasická verze Facebooku neobsahuje.

 Facebook.cz pro Android

Pro všechny majitelé chytrých telefonů s operačním systémem Android je k dispozici celá řada aplikací, které usnadňují práci s Facebookem. Na ten je u mobilů s Androidem samozřejmě možné přistupovat i přes klasický internetový prohlížeč, ale mnohem pohodlnější je používat Facebook.cz přes některou aplikaci. Oficiální klient pro Facebook už je ve většině telefonů přímo nainstalovaný, nicméně v obchodě Google Play je spousta jiných facebookových aplikací, které určitě stojí za vyzkoušení. Mezi ty nejoblíbenější patří zejména Friendcaster, který je v mnoha ohledech lepší než základní facebooková aplikace. Protože jednou z hlavních funkcí facebooku je chat, existuje také mnoho samostatných aplikací pro chatování na FB. K těm nejstahovanějším patří kromě Facebook Messengeru také Go!Chat, který je v základní verzi na Google Play k dispozici zdarma. Mezi úplné novinky pak patří Facebook Home, který zcela změní prostředí vašeho telefonu a více ho propojí s Facebookem (zatím je ale určený jen pro pár vybraných telefonů).

Facebook.cz pro iPhony

Aplikace pro Facebook samozřejmě nechybí ani pro mobilní telefony s operačním systémem iOs, tedy pro iPhony. Na AppStore si tak majitelé těchto smartphonů mohou vybrat z mnoha aplikací pro snadnější práci s touto sociální sítí. Vedle základního facebookového klienta a Facebook Messengeru je na Appstore řada dalších aplikací pro snadnější sdílení fotek, chatování atd. Kromě iPhonů je Facebook možné používat také na iPadech a iPodech touch.

Facebook.cz pro Windows Phone

Facebook pochopitelně nemůže chybět ani na třetí nejrozšířenější mobilní platformě, kterou je Windows Phone. I majitelé mobilů s tímto operačním systémem si tak mohou stáhnout některou z mnoha aplikací. Kromě základní facebookové aplikace jsou to např. Facebook Plus, JDB for Facebook, Fb for Facebook, mChat a mnoho dalších. Hlavní aplikace pro Facebook je pak trochu jiná než třeba u Androidu – protože Windows Phone používá grafické zpracování ve stylu Metro, tak je tomu uzpůsobená i facebooková aplikace. Podle posledních zpráv však Microsoft vyvíjí novou verzi, která už nebude ve stylu Metra, ale bude vypadat podobně, jak tomu je u ostatních mobilních platforem. Novinkou by v brzké době měla být také aplikace Facebook Home, která byla doposud určená pouze pro mobily s Androidem.

Tyto stránky nejsou oficiální webovou prezentací společnosti Facebook a mají pouze informativní charakter.


Reklama:


Seznamovat se můžete také na facebooku. Jak se přihlásit na facebook?
Inzerujte zde!

Máte zájem o reklamu? Kupte si textový odkaz na této pozici!

Inzerujte zde!

Máte zájem o reklamu? Kupte si textový odkaz na této pozici!