Facebook.cz pro firmy a instituceFacebook.com je dnes nepostradatelným marketingovým nástrojem pro firmy z celého světa. Ať už se jedná o výrobce oblečení, restaurace nebo o sportovní kluby, všichni mají možnost díky Facebooku oslovit jednoduše a efektivně svoje fanoušky. Například e-shopy tak mohou výrazně zvýšit svoje tržby právě díky svým facebookovým stránkám, kterými – pokud jsou dobře spravované – mohou přilákat spoustu nových zákazníků. Velmi atraktivním způsobem, jak získat nové fanoušky a zákazníky jsou pak různé soutěže o ceny, které jsou na Facebooku čím dál oblíbenější. Zatímco dříve bylo standardem mít internetovou stránku, dnes přibývají firmy (např. některé restaurace apod.), které místo webové stránky mají pouze svůj profil na Facebooku – je to pro ně levnější a jednodušší, navíc takto mohou lépe komunikovat se svými zákazníky. Mít svůj profil na Facebooku je dnes už prostě pro většinu firem prakticky nutnost a největší výhodou je právě snadná komunikace se zákazníky a možnost oslovení velkého množství lidí.

V září 2008 byla spuštěná nová verze portálu Lidé.cz. Jak na facebok přihlášeníFacebook přihlášení můžete provést přes náš web.

Rockmelt – webový prohlížeč s integrovaným Facebookem

Když se řekne Rockmelt, většina lidí asi nebude vědět, o co se jedná. Není divu, protože tento internetový prohlížeč nepatřil nikdy mezi ty nejoblíbenější a drtivá většina uživatelů internetu dávala přednost osvědčeným prohlížečům jako je Mozilla Firefox, Google Chrome nebo Internet Explorer. Rockmelt byl internetový prohlížeč, který měl v sobě integrovaný Facebook a byl tedy určený především pro ty uživatele internetu, kteří trávili většinu času na této největší sociální síti. Rockmelt se svým vzhledem hodně podobal prohlížeči Google Chrome, protože byl postaven na stejném zdrojovém kódu (Chromium) a obsahoval tak některé společné prvky. Nabízel pár zajímavých funkcí, které se týkaly Facebooku, lištu s aplikacemi atd., ale jinak nepřinesl žádné větší výhody a možná i proto ho používalo pouze minimum lidí (navíc integrovaný Facebook přímo v prohlížeči už dnes poskytuje Mozilla Firefox). Nedávno tak vývojáři oznámili konec tohoto projektu a Rockmelt v současné době nabízejí jen jako internetovou aplikaci.

 Chatování na Facebook.cz

Jednou z nejdůležitějších a nejpoužívanějších funkcí Facebooku, bez které si jej už ani nedovedeme představit, je chat. Chatování přes Facebook má spoustu výhod oproti jiným komunikačním programům. Abyste si mohli s někým psát, nemusíte mít stažený žádný program, ale stačí být jen přihlášení na Facebooku. Facebook chat umožňuje psát si s více lidmi naráz (teď už i ve skupinovém chatu), do textu je možné vkládat smajlíky, kdykoliv si můžete zobrazit celou historii zpráv s vybraným kontaktem atd. Mezi novější výhody patří to, že když někomu napíšete zprávu, zobrazí se vám i údaj, že si uživatel tuto zprávu přečetl a Facebook také podporuje i videohovory přes webkameru. Seznam kontaktů pro chat najdeme na Facebooku na pravé straně obrazovky a snadno také poznáme, jestli je vybraný člověk online – pokud má vedle jména zelený puntík, znamená to, že je v tuto chvíli přihlášený na FB. Facebook chat můžeme používat nejen na počítači nebo notebooku, ale i v mobilních telefonech, pro které existuje několik speciálních aplikací pro snadnější práci s tímto chatem – patří mezi ně např. Go!Chat nebo Facebook Messenger.

Šťouchnutí na Facebook.cz

Zajímavou a originální funkcí na Facebooku je šťouchnutí (v angličtině poke). Šťouchnout můžeme někoho z našich přátel, případně i jiných lidí na Facebooku a tato funkce slouží např. k tomu, když nám někdo dlouho neodepisuje a chceme ho na sebe upozornit nebo když prostě nevíme co tomu druhému napsat. Odkaz na šťouchnutí najdeme u uživatelů na jejich profilu Timeline v pravém dolním rohu úvodní fotky pod symbolem ozubeného kolečka. Šťouchnout můžeme libovolný počet lidí a pokud náš přítel na šťouchnutí ještě nereagoval a chceme ho šťouchnout znovu, objeví se nám upozornění.

Tyto stránky nejsou oficiální webovou prezentací společnosti Facebook a mají pouze informativní charakter.


Reklama:


Seznamovat se můžete také na facebooku. Jak se přihlásit na facebook?
Inzerujte zde!

Máte zájem o reklamu? Kupte si textový odkaz na této pozici!

Inzerujte zde!

Máte zájem o reklamu? Kupte si textový odkaz na této pozici!